اپلیکیشن ستاو

پویش " در خانه می مانیم و ورزش می کنیم"

None

در يك اقدام فرهنگي - ورزشي اداره كل تربيت بدني سازمان امور دانشجويان پویش " در خانه می مانیم و ورزش می کنیم"  براي دانشجويان و اساتيد كشور اطلاع رساني كرد


پویش دانشجويي «در خانه می‌مانیم و ورزش می‌کنیم» در واقع، ماندن در خانه از یک سو و ايجاد نشاط و پويايي از طريق ورزش و انجام حرکات مفرح ورزشی را براي دانشجويان، اساتيد و تمامي قشر فرهيخته آموزش عالي توصیه ميكند. در اين شرايط كه دانشگاه ها تعطيل مي باشد و تمامي افراد زمان خود را در خانه سپري مي كنند و رفتن به محيط بيرون و استفاده از فضاها و اماكن ورزشي توصيه نمي شود ورزش در خانه مي تواند علاوه بر تقويت جسم و بالا بردن قدرت دفاعی بدن تا حدودي بر روحيه و صبوري دانشجويان براي ماندن در خانه و ايجاد انگيزه در آنها براي مقابله با بیماری كرونا كمك كند. در اين راستا اداره كل تربيت بدني سازمان امور دانشجويان همراستا با سياست هاي پيشگيرانه براي اجراي طرح پويش در خانه مي مانيم و ورزش ميكنيم ضمن بررسي ظرفيت هاي موجود در دانشگاه هاي كشور براي ايجاد تحرك و ارتقاي سلامت جسماني دانشگاهيان با ورزش و فعاليت بدني اقدام به راه اندازي و به روزرساني سامانه "ستاو" با همكاري مشترك دانشگاه صنعتي اصفهان جهت بهره‌گيري و ارائه خدمات آموزشي و ورزشي به تمامي دانشگاهيان از طريق نرم افزار در فضاي مجازي  نموده است. اين سامانه كه در زير مجموعه مراكز تندرستي و مشاوره ورزشي فعاليت دارد در اين شرايط خاص در تلاش است تا کمکی به بهبود سلامت و ارتقا سطح ورزشی هم‌میهنان عزیز بخصوص دانشجو‌ها و استادان گرامی داشته باشد. در ادامه اپلیکیشن ستاو ارائه شده است.

اپلیکیشن ستاو  (setav.ir)

این سامانه با هدف بهبود ارتباط مربی‌، باشگاه و ورزشکاران به منظور استفاده از تمرین، برنامه‌های تمرینی، ارزیابی‌های تخصصی و به طور کلی بهبود اکوسیستم ورزشی در سطح دانشگاه‌ها ارائه شده است. این سامانه که زیرمجموعه نرم‌افزار ورزشی آی‌فییت است، دارای قابلیت‌های زیر است:

قابلیت‌های سمت دانشجوها (ورزشکاران)


- این نرم‌افزار هم از طریق وب‌سایت و هم اپلیکیشن موبایل قابل دسترسی است.
- امکان ثبت شاخص‌های بدن مثل قد، وزن، دور کمر و …  و دریافت نمودار تغییرات وزن در صفحه پروفایل شخصی وی
- امکان دسترسی به هزاران تمرین و برنامه تمرینی رایگان که توسط استادان و مربی‌های متخصص در این زمینه‌ها ایجاد شده است.
- جستجوی پیشرفته و تخصصی که به راحتی می‌توان تمرین‌ها و برنامه‌های مختلف را بر اساس مولفه‌های مختلف مثل نوع ورزش، تجهیزات استفاده شده و .. پیدا کنند.
- مشاهده برترین‌ها در صفحه اصلی اپلیکیشن که برترین‌ها میتوانند آخرین توصیه‌ها و مطالب اشتراک‌گذاشته شده توسط دانشگاه‌ها و اساتید، ویدئو‌های مهم و یا تمرین‌ها برنامه‌های توصیه شده برای ورزشکار باشد.
- مشاهده مربی‌ها و جستجو بین‌ آن‌ها، پیدا کردن مربی مورد نظر خود و استفاده از تمرین‌ها و برنامه‌های اشتراک‌گذاشته شده توسط وی
- امکان تکمیل فرم‌های ارزیابی ایجاد شده توسط وزارت یا دانشگاه‌ها توسط دانشجوها
- مشاهده لیست باشگاه‌ها و مراکز ورزشی دانشگاهی. به این صورت که اپلیکیشن می‌تواند به عنوان یک دایرکتوری کامل استفاده شود و کاربران به راحتی بتوانند در هر دانشگاهی لیست مراکز ورزشی دسترسی داشته باشند
- امکان ثبت نام در دوره‌های باشگاه‌های دانشگاه‌ها به راحتی از طریق اپلیکیشن موبایل
- دریافت آخرین اخبار از طریق سیستم پیام‌رسان لحظه‌ای ستاو که پیام‌های دانشگاهی یا وزارت به راحتی از این طریق بدون نیاز به هزینه sms دریافت کنند.

قابلیت سمت استادان و مربی‌ها


- امکان ایجاد تمرین‌های اختصاصی شخصی. هر تمرین دارای مجموعه‌ای از تصاویر، توضیحات، نوع ورزش، تجهیزات و غیره است که به صورت گرافیکی به دانشجو‌ها نشان داده می‌شود.
- امکان ایجاد برنامه‌های ورزشی که هر برنامه لیستی از تمرین‌ها هست که  طبق یک زمان‌بندی و فرمت خاصی ارائه می‌شود تا دانشجو‌ها در دوره‌های زمانی مختلف اجرا کنند. به طور مثال برنامه بدن‌سازی هفتگی که در هر روز چه تمرین‌هایی به چه صورت اجرا شوند.
- امکان ایجاد فرم‌های ارزیابی جهت ارائه به ورزشکارها که فرم‌ها میتوانند فرم‌های مشاوره ورزشی، آزمون‌های معروف مثل NASM،‌ نیویورک و … باشند.
- صفحه پروفایل اختصاصی در ستاو که به راحتی می‌توانند برای دانشجو‌های خود در شبکه‌های اجتماعی مختلف به اشتراک بگذارند.
- امکان درآمدزایی از طریق ستاو از طریق فروش برنامه‌های ورزشی یا فرم‌های ارزیابی خود
- دانشجوها میتوانند مربی را دنبال کنند و در صورتی که برنامه جدیدی توسط مربی ایجاد شد مطلع شوند.
- امکان اشتراک گذاری تمرین یا برنامه‌های ورزشی ایجاد شده در شبکه‌های اجتماعی

قابلیت سمت مراکز ورزشی و باشگاه‌های دانشگاهی


- صفحه اختصاصی باشگاه، تعریف کارمندان و اعضای مربوطه، دوره‌های موجود، امکانات و … که این لینک قابلیت اشتراک در شبکه‌های اجتماعی را دارد.
- تعریف دوره‌هایی که در حال برگزاری هست مثل کلاس آموزش والیبال که هر کدام می‌توانند دارای زمان مشخص یا دوره‌های ثابت باشند.
- در صورت نیاز تعریف دوره‌ها با هزینه و مدیریت هزینه‌های دریافتی از طریق ستاو
- مدیریت مربی‌های باشگاه که دسترسی برای ایجاد دوره در باشگاه دارند.
- دانشجو‌ها میتوانند باشگاه‌ها را دنبال کنند و در صورتی که دوره‌ جدیدی ایجاد کردند مطلع شوند.

سایر قابلیت‌های ستاو


- صفحه اختصاصی برای هر ورزشکار یا مربی که از طریق شبکه‌های اجتماعی به راحتی قابل اشتراک است.
- وبلاگ تخصصی که محتواها به صورت تفکیک شده و ساختار مورد نیاز قابل تعریف هستند برای استفاده عمومی افراد
- اطلاع‌رسانی لحظه‌ای به هر کدام از کاربران بدون نیاز به پیامک از طریق سیستم نوتیفیکیشن لحظه‌‌ای ستاو

شماره تماس پشتیبانی فنی و نرم‌افزار   09335204032

شمار تماس کارشناس تخصصی حرکات اصلاحی و ورزشی    09131705676